PES

Naši současní psi pochází z vlka (jako jediného přímého předka psa) a biologicky jsou stále ještě velmi příbuzní. Ideální skladba jídelníčku psa by měla vycházet z jeho přirozených potřeb, tedy podobat se stravování vlka v přirozeném prostředí. Vlci jsou především masožravci. K jejich úlovkům patří nejčastěji králíci, zajíci, srnky, prasata, apod. Potravou vlka je také spousta drobných savců a hlodavců, s nimiž (protože je konzumují vcelku) pozře i množství natrávených semen, různých plodů a množství bezobratlých živočichů, především hmyzu, larev či měkkýšů, kteří jsou cenným zdrojem proteinů a dalších látek. V nouzi nepohrdnou ani hmyzem či mršinami a svou stravu občas doplní také o bobuloviny, ovoce, trávu, luční byliny a kořínky.

Vlci se nejdříve vrhnou na zažívací trakt ulovené býložravé zvěře, čímž získávají příznivé bakterie a další důležité živiny (vitamíny, minerální látky, stopové prvky) z natrávených (fermentovaných) rostlin. Další potřebné živiny, vitamíny, minerální a balastní látky získávají snědením celé kořisti včetně vnitřností (játra, ledviny, srdce, plíce, žaludek), krve, mléčných žláz a části kůže i srsti.

Psi se během dlouhé doby zdomácnění změnili, proto se jejich metabolismus od vlčího částečně liší. Jejich zažívací systém je flexibilnější, je schopný přeměnit všechny základní živiny (bílkoviny, tuky a uhlohydráty) tak, aby vyhovovaly jejich metabolickým potřebám. Různé studie ukázaly, že psi jsou schopni velmi účinně trávit uhlohydráty. Pokud ale mají možnost výběru, upřednostňují potravu s vysokým obsahem bílkovin, zvyšují příjem tuků a omezují příjem uhlohydrátů, což se podobá přirozené skladbě potravy vlka.

Z tohoto výčtu potravinových zdrojů vyplývá, že vlk ke své výživě potřebuje pestrou paletu rozličných masových i rostlinných živin, které jí syrové.

Stáří, kondice, velikost ani rasa psa nehrají při výběru složení výživy prakticky žádnou roli, protože složení zajíce, srnky nebo krávy je také stále stejné a jedí je jak junioři, tak dospělí či staří jedinci.

Protože je dnes poměrně obtížné obstarávat a podávat našim doma žijícím psům ke konzumaci celá poražená zvířata jako je zajíc, srnka či kráva, tak člověk musí při sestavování takovéto přírodě podobné výživy improvizovat.

Firma REICO nabízí pro Vaše čtyřnohé psí společníky stravu blízkou přírodě, sestavenou podle jejich přirozených potřeb. Proto součástí složení je nejen kvalitní maso (69÷74%), ale i vedlejší produkty živočišného původu (pouze v potravinářské kvalitě - žádné jatečné odpady), u některých druhů v určitém menším procentu jsou obiloviny (celozrnné a speciálně upravené) - jako zdroj minerálních a dalších hodnotných látek apod.

Bonusem produktů jsou:

  • přirozené suroviny (žádné masokostní ani rostlinné moučky apod.) ve vysoké kvalitě
  • vše přírodní bez jakékoliv chemie
  • unikátní minerální rovnováha s pomocí speciálně upravených mořských řas
  • řada bylinek a dalších hodnotných surovin
  • šetrné zpracování za nízkých teplot, zachovávající výživnou hodnotu a účinnost látek

Našim doporučením je upřednostnění mokré stravy před suchou a jejich kombinace. Mokrou stravou poskytnete zvířeti mnohem větší kulinářský požitek a především přísun tekutin v přirozené podobě. Suchá strava, byť v sebelepší kvalitě, zůstává stále stravou vysušenou a miska s vodou nikdy nemůže nahradit vodu přirozeně přijatou ve stravě. Proto za nás - dopřejte zvířatům vlhkou stravu alespoň jako ochucení stravy suché. Vlhká a suchá krmiva REICO jsou díky podobnému složení a nízkým teplotám zpracování velmi dobře vzájemně kombinovatelná.

Líbí se Vám filosofie a nabídka firmy REICO? Neváhejte nás KONTAKTOVAT.

Nabízíme Vám poradenství ohledně vhodné stravy pro Vašeho psa a bližší informace k jednotlivým produktům.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky